Pracovněprávní nároky: Kdo platí odškodnění za pracovní úraz

Pracovní úraz

Dobrý den,chci se zeptat,měl jsem pracovní úraz a účetní (paní spolumajitelka) mi pověděla že budu dostávat 60% ze mzdy a zbylých 40% mi po skončení pracovní neschopnosti doplatí pojišťovna (kooperativa). Tak se ptam co je na tom pravdy, známý mi povídal že bych měl mít 100% okamžitě. Děkuji.

Dobrý den,

v tomto případě má paní účetní pravdu, oboje má hradit zaměstnavatel, avšak za něj tuto povinnost přebírá pojišťovna, se kterou má sjednáno pojištění odpovědnosti.