Stát: Odškodnění za průtah v soudím řízení

Soud

Dobrý den, potřebuji konzultace ohledně možnosti žádat odškodnění za průtah v soudním řízeni. Po definitivní ukončeni soudního řízeni (trvání 9 let) podal jsem na Ministerstvo spravedlnosti stížnost o průtah. Dle odpovědí Ministerstva spravedlnosti jsem pochopil, že když soudní řízeni je ukončeno stížnost o odškodnění za průtah nemůžu žádat. Je to pravda nebo ne? Zbývá mně ještě možnost se domáhat nápravy škody u Evropského soudního dvoru. V teto věcí podaní do Evropského soudního dvoru, taky působíte? _Děkuji a s pozdravem

Dobrý den,

můžete žádat buď omluvu nebo odškodnění v penězích. Žádost se podává k Ministerstvu spravedlnosti ČR. Žádost je třeba podat do 6 měsíců od ukončení soudního řízení. Pokud jste tuto lhůtu nestihli, už nemáte šanci odškodné získat. Pro přesné posouzení Vaší kauzy bychom potřebovali znát veškeré podrobnosti, pokud budete mít zájem případ nadále řešit, můžete jej zkusit zadat na stránkách Vašenároky.cz, kde se Vám pokusíme pomoci ze všech sil.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát