Bydlení: Odškodnění za rekonstrukci bytového domu

Odškodnění

Dobry den. V nasem bytovem dome jiz treti mesic probihani rekonstrukce. Hlavni spravce nas upozornil e-mailem, ze tyto prace budou probihat cca 14dni, kdy bude zvyseny hluk v dome. Nicmene jiz treti mesic neni mozne se poradne vyspat a tim spis po nocni smene, jelikoz se zde krom nedele kazdy den vrta a boura uz od 7hodin od rana do 17h do večera. Nejde slyset televize, v podstate se v byte neda byt. Spravce bytoveho domu se nam akorat vysmal. Je nejaka moznost se branit? Jak se zachovat v takove situaci?

Dobrý den,

v tomto případě záleží na posouzení, zda se jedná o vnik hluku nepřiměřený místním poměrům. Pokud by úroveň přiměřenou místním poměrům převyšoval, máte nárok na náhradu vzniklé újmy. Pro konkrétnější posouzení bychom však o situaci museli mít více informací.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení