Zdraví: Odškodnění za školní úraz

Odškodnění za úraz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na to, kolik je výše školného odškodnění-bolestného.syn si při vybiíené zlomil článek. Diagnóza S6220 s neodkladnou operací léčba 10 týdnů, z toho měsíc sádra...papíry pro školu jsme nechali potvrdit a dali do školy jak chtěli. Ted chtějí syna za 10 týdnů odškodnit částkou 5000...Bodování od lékaře je 20 bodů.je to možné??? Dekuji za odpoved

Dobrý den,

v souladu s Metodikou Nejvyššího soudu ČR k náhradě nemajetkové újmy na zdraví (vypracované podle ust. § 2958 nového občanského zákoníku) se hodnota bodu odvozuje od jednoho procenta měsíční nominální mzdy na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství za kalendářní rok předcházející roku, v němž vznikl nárok, resp. škoda, přičemž v roce 2015 činí jeden bod 256,86 Kč. Vypadá to tedy, že výpočet je správný.

Zpět do Zdraví