Zdraví: Odškodnění za společenské uplatnění

Pracovní úraz

Dobrý den,rád bych se zeptal jak žádát odškodnění za snížené pracovní a společenské uplatnění v důsledku prac.úrazu.Dále bych chtěl vědět,jestli je možné žádat,v souvislosti s prac.úrazem,i odškodnění např.za duševní útrapy,ztrátu zaměstnání a pod. Děkuji.

Vážený pane,

V souvislosti s pracovním úrazem je možné nárokovat vytrpěnou bolest (bolestné), ušlý zisk, snížení společenského uplatnění (trvalé následky). Ztrátu pracovní schopnosti řeší zaměstnavatel buďto přeřazením na jinou adekvátní pozici, případně vyplácením renty – neboli dorovnání průměrného výdělku před a po pracovním úrazu, jestliže vznikly trvalé následky. Všechny výše zmíněné nároky je třeba podložit lékařskými posudky a následně veškerou dokumentaci předat zaměstnavateli. Jestliže by s Vámi tuto záležitost odmítl zaměstnavatel řešit, neváhejte se na nás obrátit a zadat nám případ.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Zdraví