Pracovněprávní nároky: Odškodnění za trvalé následky pracovního úrazu

Pracovní úraz

Dobrý den, v září 2016 jsem měl pr.úraz,dostal jsem zaplaceno bolestné,po jaké době mohu žádat o odškodnění trvalých následků?Je někde k dispozici tabulka hodnocení tr.následků?Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

V souvislosti s pracovním úrazem máte nárok na proplacení léčebných výloh, náhradu za ztrátu na výdělku a snížení společenského uplatnění. Co se týče náhrad za bolestné, je třeba lékařský vystavit lékařský posudek, který určí počet bodů, dle kterých se výše náhrad stanoví.