Zdraví: Odškodnění za úraz na kole

Ublížení na zdraví

Dobrý den, 18.5. 2015 jsem jel na kole po cyklostezce opatřené značkou C 10a. Do dráhy mi vstoupila paní a tímto mě srazila na zem, zůstal jsem chvíli otřesen a ona měla tendenci bez poskytnutí pomoci utéct. Došlo u mě ke zlomenině horního ramínka stydké kosti pánve s předpokládanou dobou léčení 2-3 měsíce - diagnoza S32.50 V10.10. Nejsem pojištěn, případ šeří PČR, paní se přiznala. Nechci se jí mstít, ale to, že chtěla utéct a způsobila mi neskutečné bolesti a újmy se musí nějak pořešit. Mám nějaký nárok na odškodnění apod?? Zasáhla mi do života, kromě krutých bolestí (zlomenina pánve se nijak neléčí, než klidem a berlemi), nemohu vykonávat to, co jsem dělal - sport a pohyb, celá bajkerská a motorkářská sezona v trapu, dávky záření co 14 dní apod. Díky za odpověď.

Dobrý den,

pro vznik odpovědnosti chodkyně za újmu Vám způsobenou při úraze je rozhodné, zda z její strany došlo k porušení právní povinnosti. Pro posouzení této skutečnosti bude rozhodné značné množství okolností např. o jakou cyklostezku se jednalo (zda se zde chodkyně nacházela oprávněně či nikoliv), jakým způsobem jste se Vy či chodkyně v momentě srážky pohybovali, apod. V případě, kdy by k porušení právní povinnosti z její strany došlo, vznikl by Vám tak samozřejmě nárok na náhradu veškeré způsobené újmy, a to jak majetkové, tak i nemajetkové.

Bohužel bez znalosti konkrétních okolností a podkladů Vám nejsem schopen poskytnout bližší radu.

Zpět do Zdraví