Zdraví: Odškodnění za úraz na tobogánu

Odškodnění za úraz

popis: manžel jel s dcerou 4.5 r. 107 cm. na člun. tobogánu. Vzali si poslední jeden člun, který měl porušený úchyt, v zatáčce manžel hledal oporu v úchytu, ale ten držel jen na jedné straně, zvedl se, překlopili se a dcera si zlomila kliční kost. Nahlásili jsme to pojišťovně a požadujeme náhradu škody po pojištěném z odpovědnosti, a to po provozovateli aquaparku. Máme za to, že personál zanedbal kontrolu ( údržbu)člunů a nechal k dispozici vadný člun. Nevíme však, jak vypočítat celkovou újmu, kterou po nás pojišťovna požaduje. Dcera se léčila měsíc a já s ní byla doma. Prosím o pomoc (radu). Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Zde souhlasíme, že by měla být dána odpovědnost aquaparku, neboť k úrazu došlo evidentně chybou či nedbalostí provozovatele, nebo jeho zaměstnanců. Celková újma bude složena z několika položek. Obecně se může se jednat o újmu za vytrpěné bolesti a ztížení společenského uplatnění, náklady spojené s péčí o zdraví poškozeného, jeho osobu nebo domácnost. V neposlední řadě také náhradu za ztrátu na výdělku.

V případě Vaší dcery se bude jednat určitě o bolestné, které by měl bodově ohodnotit lékař. Může se jednat o praktického nebo ošetřujícího lékaře, který na základě určení diagnózy přiradí příslušný počet bodů. Hodnota jednoho bodu představuje 251,28 Kč, pokud bolest vznikla v roce 2014. Jestliže by Vaše dcera měla trvalé následky úrazu, tak je možné požadovat náhradu za ztížení společenského uplatnění. Výše této náhrady by již měla být určena na základě speciálního posudku k tomu kvalifikovaného lékaře. Dále bude připadat do úvahy také náhrada nákladů spojených s léčením např. za poplatky u lékaře, rehabilitace, lázně, léky nebo cestovné do zdravotnického zařízení.

Zpět do Zdraví