Letecká doprava: Odškodnění za zpoždění letu kvůli počasí

Zpožděný let

Dobrý den, minulý týden jsem byl na sluzebni cestě. Při návratu z Itálie do Prahy došlo ke zpoždění 6 hodin z důvodu zhoršeného počasí a technicke závady na letadle, která vedla k výměně letadla. Chtěl bych se zeptat zda mám nárok na kompenzaci když bylo zpoždění způsobeno počasím a technickou závadou? A zda mohu žádat jakou soukromá osoba o kompenzaci ci musím žádat přes zamestanavatele, který letenku hradil? A komu bude případná kompenzace nalezet, me jako cestujícímu ci zaměstnavateli jako plátci letenky? Děkuji Písek

Dobrý den,

nárok na náhradu škody způsobenou zpožděním letu mají cestující v případě, že zpoždění nebylo způsobeno v důsledku mimořádné okolnosti. Za mimořádnou okolnost se považuje počasí, ale technická závada se považuje za pochybení letecké společnosti - tzn., že pokud jste mohli vzlétnout dříve, ale zabránila tomu technická závada, měl byste mít nárok na odškodnění.

Náhradu požadujete Vy jako cestující, protože Vám vznikla újma v důsledku zpoždění letu. Na kompenzaci máte tudíž nárok Vy, nikoliv Váš zaměstnavatel. Tyto případy za klienty řešíme, proto můžete případ zadat do webového formuláře společnosti Vaše nároky.cz, kde doplníte všechny potřebné údaje a podklady a my Váš případ posoudíme.

S pozdravem

Vaše nároky. cz