Letecká doprava: Odškodnění za zpoždění letu

Zpožděný let

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, zda mám nárok na nějaké odškodnění, když jsme měli odlétat z Brna v 5:20, ale odlétalo se až v 8:20 z důvodu mechanické závady na letadle. Plánovaný přílet do Burgasu měl být 8:10 a doletěli jsme v 10:45 - zpoždění 2h:35min. Předem děkuji

Dobrý den, bohužel v tomto případě nárok na odškodnění dle nařízení EU nemáte. Zpoždění na příletu musí být větší než 3 hodiny, z toho důvodu se letecké společnosti často snaží během letu původní zpoždění snížit, aby bylo zpoždění pod 180 minut.

Pokud by bylo zpoždění nad 3 hodiny, odškodnění by Vám náležet mělo. Technické závady totiž nespadají pod tzv. mimořádné události a společnosti jsou v takových případech povinny hradit cestujícím odškodnění.