Ostatní: Odškodnění za zveřejnění jména

Ostatní

Ráda bych věděla co se dá dělat v případě když bez vlastního souhlasu ve "Zpravodaji obce"ve společenské kronice uveřejní vaše jméno a datum narození.děkuji

Dobrý den,

z Vašeho podání nám nejsou jasné podrobnosti Vašeho případu.

K uveřejnění osobních údajů musí mít ten kdo s nimi nakládá Váš souhlas. Nicméně jsou zde výjimky a to například právě v případě tzv. zpravodajské licence (související se svobodou tisku apod.). Domnívám se tedy, že pokud Vám zveřejněním Vašich údajů nebyla způsobena žádná újma a Vaše údaje byly zveřejněny v obecním zpravodaji, spadá Váš případ právě pod tuto výjimku.

Zpět do Ostatní