Reklamace/e-shopy: Odstoupení od koupě vadného tabletu

Opakovaná reklamace Záruční lhůta

Dobrý den, koupil jsem si tablet 20.11.2015. Po roce a půl nešel nabíjet a byl reklamovaný. Reklamace byla přijata a vyměněn konektror. Po půl roce se to samé znovu opakovalo. Reklamace znovu přijata a byl vyměněn opět konekteor. K dnešnímu dni table opět nejde nabíjet. Už je to po dvouleté záruce. Můj dotaz tedy je, jestliže dvakrát měnili konektor za nový, prodlužuje se o to nějak záruční lhůta? Je možné i ted po 28 měsících o zakoupení tablet reklamovat a požadovat vrácení peněz nebo výměnu zboží? Děkuji za odpověď, Křišťan

Dobrý den,

práva z vadného plnění se prodlužují o tu dobu, po kterou jste nemohl tablet užívat- tedy od uplatnění reklamace až po okamžik jejího vyřízení, kdy jste si měl tablet vyzvednout. Pokud trvaly ve Vašem případě obě reklamace např. 30 dní, prodloužila se tím lhůta pro uplatnění práv z vadného plnění o 60 dní.

Dle Vašeho popisu už tedy není možné uplatňovat práva z vadného plnění.

S pozdravem,