Reklamace/e-shopy: Odstoupení od koupě vozu

Reklamace automobilu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné odstoupit od smlouvy o koupi vozu. Jedná se o Audi A3, r.v. 2003. Při koupi mi byla cena snížena ze 109 000,- na 95 000,- , z důvodu nefunkčního servo řízení a malých kosmetických vad. Prodávající říkal, že oprava serva stojí cca 5 000,-. Bohužel v servisu mi bylo řečena cena 15 000,-. Je možné od smlouvy odstoupit i když technický stav vozidla (nefunkční servo) je uvedeno ve smlouvě? Děkuji

Vážená paní

v případě, kdy smluvní ustanovení jasně mluví o problému - a z tohoto důvodu je i snížena cena vozu, lze od smlouvy odstoupit, pouze v případě, že se ve smlouvě vyskytuje i dodatek o tom, že cena opravy bude odpovídat Vám řečeným 5.000,- Kč. Pokud toto ve smlouvě není, nelze od smlouvy odstoupit, neboť jste měla možnost se s vozem seznámit a vada Vám nebyla zatajena.