Realitní kanceláře: Odstoupení od koupi v případě podepsané rezervace

Odstoupení od rezervační smlouvy

Dobrý den, mám jeden den podepsanou rezervaci na byt s rezervačním poplatkem ,který mám zaplatit do 5 dnů. Ještě jsem ho nezaplatil a chtěl bych rezervaci zrušit a odstoupit od koupě. Poradíte?

Vážený pane

ve Vašem případě záleží na mnoha faktorech, především na ustanoveních ve smlouvě a také na tom, s kým byla rezervační smlouva podepsána. V případě odstoupení od smlouvy by prodávající (NE RK!) mohl žádat škodu, která mu z důvodu Vašeho jednání vznikla (předpoklad uzavření kupní smlouvy).