Reklamace/e-shopy: Odstoupení od kupní smlouvy z důvodu dodání jen části zboží

Odstoupení od smlouvy Reklamace

Dobrý den, mám dotaz, zda-li můžu odstoupit od kupní smlouvy s e-shopem, který mi dodal pouze část zboží. Došla mi zásilka, ve které chyběla část objednávky (vyfakturován byl celek). Obratem po obdržení zásilky jsem napsala reklamaci nekompletní zásilky, jediná reakce byla týden po odeslání, kdy jsem obdržela žádost o zaslání fotografie obsahu zásilky. Tuto jsem odeslala. této doby uplynuly 2 týdny a přes moji e-mailovou urgenci se nic neděje, telefonicky se dovolat nelze. Můžu tedy odstoupit od části smlouvy a žádat vrácení peněz?

Dobrý den,

ideální je asi odstoupit v dané 14-denní době. Pokud se to nepovede, je tu aspoň minimálně tzv. jakost při převzetí:

Kupující může u prodávajícího uplatnit nejpozději do dvou let od převzetí zboží podle svéhopožadavku nárokna bezplatné odstranění vadynebo na přiměřenou slevu z ceny ; není - li topovaze vady neúměrné (zejména nelze - li vadu odstranit bez zbytečného odkladu), lze uplatnitpožadavekna dodání nové věci bez vadnebo nové součásti bez vad , týká - li se vada pouze tétosoučásti. Není - li oprava nebo výměna zboží možná, na základěodstoupení od smlouvy může kupujícípožadovat vrácení kupní ceny v plné výši.

Pokud také bude prodejce i nadále „mlčet“, i to může být důvodem pro odstoupení, i když tu žádná přesná doba není specifikována.

S pozdravem,