Bydlení: Odstoupení od nájemní smlouvy

Nájemní smlouva

Dobrý den. je mozne odstoupit od najemni smlouvy restaurace do 30 ti dnu bez udání důvodu a jakých koliv financnich nároků pronajímatele? Děkuji

Dobrý den,

takovou možnost občanský zákoník neumožňuje. Platí, že u nájmu prostoru sloužícího k podnikání na dobu určitou je výpovědní doba 3 měsíce – vypovědět lze ale pouze z konkrétních důvodů uvedených zákonem, jako např. ztráta způsobilosti k činnosti, k jejímuž výkonu je prostor sloužící k podnikání určen. Jestliže se jedná o nájem na dobu neurčitou, výpovědní doba je 6 měsíců, v případě vážného důvodu měsíce 3. Při nájmu delším než 5 let je v případě doby neurčité výpovědní doba vždy 6 měsíců.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení