Reklamace/e-shopy: Odstoupení od objednané služby

Odstoupení od smlouvy do 14 dní

Dobrý večer. Chtěla jsem poprosit o radu. Dnes jsem se zaregistrovala na internetové seznamce be2 a zaplatila svou kartou poplatek 149kč. Poté jsem zjistila, že se jedná o podvodníky. A ihned poslala email s tím ze chci účet zrušit a odstoupit od smlouvy. Přišel od nich email ze mě budou kontaktovat za 48 hodin. Jejich sídlo je v Lucembursku. Když jim pošlu doporučený dopis s žádostí o odstoupení do 14 dnů, myslíte, že je to možné? Nikdy jsem nic podobného neřesila. Teď mám obavy, aby mi nestrhavali další peníze. M.

Dobrý den,
jedná se o smlouvu uzavíranou distančním způsobem (v tomto případě po internetu), můžete tedy odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dnů i bez udání důvodu. Pokud máte pochybnosti o důvěryhodnosti této seznamky, doporučoval bych využít k odstoupení od smlouvy všechny možné cesty včetně doporučené pošty. Je třeba si pozorně prostudovat Všeobecné obchodní podmínky společnosti be2, kde byste měla nalézt i vzorový formulář pro odstoupení od smlouvy. Zároveň pokud bylo předmětem smlouvy poskytování služeb, jejichž plnění započalo na Vaši žádost před uplynutím 14 denní lhůty pro odstoupení od smlouvy, uhradíte poměrnou část sjednané ceny.