Pracovněprávní nároky: Odstoupení od pracovní smlouvy před nástupem do práce

Pracovní smlouva

Dobrý den, podařilo se mě podepsat pracovní smlouvu u jednoho zaměstnavatele kdy poměr vzniká 1.8.2018, dal jsem u stávajícího výpověď. Jenže přišla lepší nabídka s nutností podepsat smlouvu se stejným nástupem 1.8.2018. Můj dotaz zní, lze odstoupit od první pracovní smlouvy, případně jak? U obouch je zkušební doba.

Dobrý den,

dle našeho názoru bude nejlepší kontaktovat co nejdříve zaměstnavatele a domluvit se s ním na řešení. Pracovní smlouvu je možné po dohodě obou smluvních stran změnit či zrušit.

S pozdravem,