Realitní kanceláře: Odstoupení od rezervační smlouvy ve lhůtě 14 dnů

Rezervační smlouva Odstoupení od rezervační smlouvy

Dobrý den, mohu odstoupit od rezervační smlouvy s RK do 14 dnů bez sankce? ikdyž ve smlouvě tahle možnost napsána nebyla? Rezervační smlouva byla podepsána na zahradě realitního makléře bez jeho informace, že tahle možnost existuje. Jak mám postupovat? Moc děkuji

Dobrý den,

V těchto případech záleží na smlouvě, jež byla sepsána. V obecnosti lze říci, že od smlouvy odstoupit lze, nicméně je třeba počítat s tím, že po Vás RK bude nejspíše požadovat účelně vynaložené náklady. Co se týče smluvní pokuty, tuto může vymáhat pouze prodávající, pokud byl součástí smlouvy, nikoliv RK. Nepoučení o možnosti odstoupit by bylo třeba prokázat.