Realitní kanceláře: Odstoupení od rezervační smlouvy ze strany realitky

Odstoupení od rezervační smlouvy

Dobrý den, měl jsem uzavřenu s realitní kanceláří REALITYTP rezervační smlouvu a zaplatil jsem rezervační poplatek ve výši 10% z kupní ceny. Po dvou dnech mi zatelefonovali z RK, že si našli jiného zájemce, který jim nabídnul více, že mi vracejí rezervační poplatek a odstupují od rezervační smlouvy. Jak mám nyní postupovat ? Můj zájem o nemovitost nadále trvá a myslím si, že vlastník,kterého RK zastupuje na základě exkluzivní smlouvy ani neví o tomto neseriozním jednání majitele RK. Písemnou výpověď jsem dosud neobdržel Děkuji za odpověď, s pozdravem Zoro Ščepko Bělušice 67 434 01 Most 0409

Dobrý den,

ve Vašem případě záleží na smlouvě, kterou jste podepsal a na její formulaci a podmínkách v ní stanovených. V obecnosti lze říct, že pokud došlo ke zmaření obchodu vinou prodávajícího či zprostředkovatele, měla by Vám být vrácena rezervační záloha v plné výši.

S pozdravem,