Reklamace/e-shopy: Odstoupení od smlouvy do 14 dní

Odstoupení od smlouvy do 14 dní

Dobrý den,14.7.jsem si objednal na stránkách-L.... . katalog zprostředkovatelů práce v zahraničí za slevovou cenu-299 kč,poté mi přišla el.faktura na 499 kč,tak jsem jí reklamoval,po té přišla správná faktura na 299 kč,ale mezi tím jsem zjistil z recenzí od lidí,že jsou to pochybné stránky a ztratil jsem zájem,fakturu jsem neuhradil,která platila do 21.7 a 23.7 jsem poslal mailem odstoupení od smlouvy splatností a využití 14 denní lhůty dle zákona na dálkovou objednávku přes internet,od té doby mě majitel posílá samé výhružné paragrafy a soudní vymáhání a dokonce penále za náhradu škody za každý den,dokonce mě obviňuje se započetí podvodu tím,že jsem odstoupil od smlouvy po skončení platnosti faktury,na mail už nereaguji,ale nevím čeho všeho je schopen,byl bych moc rád za radu jak mám postupovat dále.děkuji s pozdravem-Jiří P

Dobrý den,

v žádném případě nic neplaťte. Prodejce Vám pouze vyhrožuje, avšak nemá k tomu žádný zákonný nárok. Pokud jste ve lhůtě 14 dní odstoupil od smlouvy a vrátil zboží (katalog), které Vám prodejce zaslal – pokud jste vůbec nějaký katalog obdržel – je všechno v pořádku.

Pouze v případě, že by se například jednalo o on-line katalog, tj. předmětem by bylo dodání digitálního obsahu, který by byl dodán s Vaším předchozím výslovným souhlasem před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a prodejce by Vám před uzavřením smlouvy sdělil, že v takovém případě nemáte právo na odstoupení, tak by se jednalo o výjimku, kdy není možné od smlouvy odstoupit.