Bydlení: Odstoupení od smlouvy o pronájmu

Vrácení kauce

Dobrý večer,dcera zaplatila kauci ve výši 18000kč v dubnu s tím že se v květnu nastehuje,potom ji to pronajimatel oddalil s tim ze práce ještě nejsou hotove na červen. K 1.6.by se měla stěhovat ale nejsou hotove podlahy a neni vymalováno a tyto věci po ni vyzaduje aby si udělala sama. Může odstoupit od smlouvy a dostat kauci zpět když se tam ještě ani nenastěhovala? Děkuji za odpověď Babincová

Vážená pí. Babincová,

v případě Vaší dcery se jedná o nedodržení smluvního závazku, popř. o nedodržení nároku ze smlouvy o smlouvě budoucí. V obou případech má právo na odstoupení od smlouvy a vrácení kauce, včetně úroků z jistoty, pokud se jedná o tak závažné porušení smlouvy, o kterém kdyby předem věděla, smlouvu by neuzavřela, pokud je míra porušení nižší, má Vaše dcera nárok na slevu z nájemného. Požadavek pronajímatele na dodělání bytu je zcela neadekvátní, jelikož tento odpovídá za obyvatelnost a užitnost bytu. Může tak být postupováno pouze v případě, že se strany dohodnou jak na dodělávkách, tak na jejich financování.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení