Šmejdi: Odstoupení od smlouvy po 14ti dnech

Podomní prodej

Dobrý den. Otec zakoupil od společnosti Aqua progres čističku vody. V obci je zakázán podomní prodej, ale oslovil je sám na základě letáku. Zástupkyně společnosti předvedli na mobilní laboratoři základy chemie a samozřejmě vyšla voda jako nevyhovující a závadná. Byla podepsána smlouva a nyní již je po 14 denní lhůtě (bohužel jsem se dozvěděl pozdě). Internet je plný negativních informací o této společnosti a dokonce po rozboru této vody bylo zjištěno, že zbavuje vodu minerálních látek. Rád bych vás touto cestou požádal o radu. Je možné i po zákonné lhůtě vymoci peníze zpět. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel obávám se, že uplynutím 14 denní lhůty zde již není možnost odstoupit od smlouvy bez udání důvodu. Jiný případ by byl, pokud by Váš otec nebyl poučeno možnosti odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dní. V takovém případě se lhůta prodlužuje o jeden rok a to v souladu s § 1829 odst. 2.

Pokud tedy máte za to, že Váš otec o právu odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dní poučen nebyl, můžete odstoupení od smlouvy zkusit a požadovat vrácení kupní ceny.

Další možností by bylo vytknout vadu spočívající v tom, že výrobek nemá požadované vlastnosti a jakost, právě s odkazem na expertýzi, že zbavuje vodu minerálních látek. Nicméně se dá očekávat negativní reakce ze strany prodejce a bylo by tedy nutné tyto skutečnosti prokázat u soudu.

Zpět do Šmejdi