Reklamace/e-shopy: Odstoupení od smlouvy po zakoupení nového vozidla

Reklamace automobilu Odstoupení od smlouvy

Dobrý den, zakoupili jsme nové auto Opel, po sedmi měsících první reklamace - vyměnili motor a převodovku. Druhá reklamace: Po demontáži převodovky zjištěná rozpadlá mechanická část spojkového ložiska, prasklá pružinka v spojkovém lamele, rýhy na přítlačném talíři a setrvačníku, po zpětné montáži dílů a převodovky je slyšet na volnoběh rachocení z převodovky. Dle jejich názoru je původem poruchy spojkové ložisko a ostatní díly jsou důsledkem. Budou tedy opět vyměňovat i převodovku. Dotaz: může se toto brát jako více vad najednou a je možno odstoupit od smlouvy? Majitel tvrdí, že se to bere jako jedna vada. Děkuji, hezký den

Dobrý den,

Pokud se vada týká stále stejných součástek a tato byla řádně již dvakrát vytknuta a nebyla opravena, můžete při třetí reklamaci téže vady oznámit prodejci, že žádáte odstoupení od kupní smlouvy. Toto je však třeba prodejci řádně a včas oznámit, jinak na odstoupení nemáte právo (potažmo máte právo pouze na opravu nebo slevu). Pokud by se vada týkala různých součástek, je možno odstoupit od smlouvy při čtvrté reklamaci (tzn. třikrát reklamovány různé závady a nnutnost čtvrté reklamace).