Reklamace/e-shopy: Odstoupení od smlouvy při koupi auta

Reklamace automobilu

Koupil jsem automobil po technické kontrole, když jsem ho nechal hned po nákupu zkontrolovat technikem podivil se, že takový vůz byl puštěn do provozu. Překvapilo mě i to, že automobil ,který koupil autobazar od soukromé osoby, neuhradil eko dan. Je nějaký způsob, jak odstoupit od smlouvy nebo získání slevy.Děkuji za odpověd

Dobrý den,

pokud automobil obsahuje vady, které nebyly zřejmé ani s přiměřenou péčí, nebyly Vám sděleny prodejcem, nejsou uvedeny ve smlouvě a stavu neodpovídá kupní cena, pak se jistě dají uplatnit skryté vady, respektive právo z vadného plnění. Po prodejci tedy můžete požadovat opravu, přiměřenou slevu z kupní ceny, či odstoupení od smlouvy a vrácení peněz, pokud je jedná o vadu, která zamezuje řádnému užívání.