Reklamace/e-shopy: Odstoupení od smlouvy při koupi vozidla přes komisní prodej

Odstoupení od smlouvy Koupě automobilu

Dobrý den, chci se zeptat zda-li je možné odstoupit od smlouvy při koupi vozidla přez komisní prodej. Před 3 dny jsem koupil auto v autobazaru, a vyskytly se tam určité věci které bude třeba udělat/vyměnit o kterých jsem nevěděl. děkuji

Dobrý den,

nárok na odstoupení od kupní smlouvy má kupující, pokud se jedná o takovou vadu, která zakládá podstatné porušení kupní smlouvy. Podstatné je takové porušení povinnosti, o němž prodávající již při uzavření smlouvy věděl nebo musel vědět, že by kupující smlouvu neuzavřel, pokud by toto porušení předvídal; v ostatních případech se má za to, že porušení podstatné není. V ostatních případech vad, které na sobě věc měla již v době koupě, má kupující pouze právo na odstranění vady nebo přiměřenou slevu z kupní smlouvy.

S pozdravem,

Vašenároky.cz