Reklamace/e-shopy: Odstoupení od smlouvy při zjištění závad automobilu

Reklamace automobilu

Dobrý den. Dcera koupila automobil Peugot r.v 2004. Při koupi byla upozorněna pouze na kosmetické vady. Již při evidenční kontrole byly zjištěny závady serva a brzd. Obrátila se na prodávajíciho a ten ji odkázal na svého právníka, ale kontakt nedal. Po kontrole v servisu byly zjištěny další závady, kde zásadní byla chybějíci katalyzátor. Pokusila jsem se s pánem zkontaktovat a zaslala jsem mu odstoupení od smlouvy. Po odpovědi, že mi zašle kontakt na právního zástupce již nereaguje. Co bych měla udělat dále, abych pána donutila vrátit peníze dá se říci automobil, který v podstatě nesmí na silnice? Děkuji předem za Vaší radu

Dobrý den,

z tohoto popisu lze těžko objektivně poradit. Samozřejmě rozhodující je kupní smlouva a podmínky odstoupení od smlouvy. Z informací co uvádíte, by mělo být jednoznačně odstoupení od smlouvy možné. To, že Vám sdělili ať se obrátíte na jejich právního zástupce je nepodstatné. Doporučuji Vám případ zadat do našeho systému http://www.vasenaroky.cz, kam nahrajete veškeré podklady a náš tým právníků případ posoudí a zajistí nejlepší možný postup.