Reklamace/e-shopy: Odstoupení od smlouvy pro nedodržení 30 denní lhůty

Nedodržení reklamační lhůty

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. V létě 2017 koupil manžel baterii do skútru a hned po první jízdě se skútrem, už domů nedojel, protože se baterie vybila. Několikrát ji zkusil přes nabíječku dobít, ale vždy když odjel do práce vzdálené asi 20 km se zpět nevrátil, protože se baterie vybila. Napřed zkusil dát skútr do servisu zda není nějaká závada na skútru, ale tam mu řekli že je chyba v baterii. Letos (4.1.2018) se rozhodl jít baterii reklamovat. Baterii převzala prodavačka a řekla, že až bude reklamace vyřízena, že zavolají. Nikdo se neozval a tak manžel šel v půlce února, což bylo již po 30 denní lhůtě, do prodejny zeptat se na vyřízení reklamace. Tentokrát tam nebyla prodavačka, ale přímo majitel prodejny, který se mu velice omlouval, že paní prodavačka toho měla moc a že bohužel reklamovanou baterii mu nenahlásila. Manžel jim dal ještě šanci s baterii něco udělat, a že se přijde znovu zeptat za 14 dní. Po 14 dnech mu pan vedoucí řekl, že baterii zkouší stále nabíjet a sledovat co se s ní děje, ať opět přijde za 14 dní. Minulý týden (15.3.2018) jsem se rozhodla že místo manžela tam zajdu sama a budu trvat na vrácení peněz, protože porušily 30 denní reklamační dobu a to o skoro 40 dní. Tam mi pan vedoucí řekl, že baterie je poškozená manželovou vinou ( prý nechal baterii vybitou a tím se poškodila, což mi několik mechaniků řeklo že je blbost aby se baterie která je vybitá tak poškodila, že by se už nedala nabít a navíc se vybíjela hned při prvním použití) a že nemůže reklamaci uznat. Chci se zeptat, má manžel právo na vrácení peněz, když nebyla dodržena 30 denní reklamační doba? Děkuji

Dobrý den,

dotazy velmi podobného zaměření byly již zodpovězeny zde https://www.vasenaroky.cz/poradna/nedodrzeni-30-denni-reklamacni-lhuty?t=nedodrzeni-reklamacni-lhuty

Pokud byste se setkali s potížemi při vymáhání finanční částky, neváhejte nám zadat případ k bezplatnému posouzení.