Reklamace/e-shopy: Odstoupení od smlouvy z autobazaru

Reklamace automobilu

Dobrý den, koupil jsem si v autobazaru auto. V dobrém stavu psali. Při pozdější prohlídce cca za 14 dní mi v servisu udělili že auto je bourané, lehce na praví předek .Mohu odstoupit od smlouvy? Bývalý majitel chce spravit vše co je na autě za závady,ale nechce odstoupení. Závady : provedl jsem výměnu předních a zadních destiček, přední kotouče,olej, čeká mě výfuk není na tento tip auta , aktivní uhlí je z jiného vozu, při startu musí občas sešlápnout plyn jinak nenastavuje . Děkuji Míčka

Vážený pane Míčko

Ve Vašem případě lze říci, že se jedná o podstatné porušení kupní smlouvy, neboť ve stavu, v jakém Vám bylo auto prezentováno a prodáno, jste nemohl jako laik zjistit havarovaný stav vozu a při jeho znalosti byste vůz nejspíše nekoupil. V případě takovéhoto porušení je na kupujícím, aby zvolil právo, které chce na prodávajícím uplatnit, tj.

slevu z kupní ceny, opravu, dodání nové věci nebo odstoupení od smlouvy.

Při vrácení vozu máte právo navíc požadovat i účelně vynaložené prostředky, které jste investoval do opravy vad, jež Vám byly známy již při koupi vozu.

S pozdravem, Vaše nároky.cz