Ostatní: Odstoupení od úvěrové smlouvy

Ostatní

Dobrý den,uzavřel jsem na základě nepravdivých ústních informaci v marketu úvěr.smlouvu, revolving,na čerpání na kredit kartu.3.den jsem zaslal na doručenku odstoupení.Kartu jsem nepoužil.Mám uhradit Poplatek za vedení účtu 49Kč a za sjednané pojištění 15 Kč?? Úvěrová společnost se v odpovědi vyjadřuje k výpovědi a že se ke všemu vyjádří po 30 dnech.Zaslal jsem ovšem ve lhůtě 14 dnů odstoupení.Děkuji za odpověd´

Dobrý den,

pro vznik nároku na odstoupení od smlouvy (bez uvedení důvodu) do 14 dnů je rozhodné, zda jste smlouvu uzavřel v prostorách obvyklých pro podnikatelovo podnikání, tj. jestli byla uzavřena jinde než na pobočce úvěrové společnosti. V případě, kdy by byla smlouva uzavřena přímo v prostorách obvyklých pro podnikání společnosti, nárok na odstoupení v uvedené lhůtě by Vám nevznikl. V takovém případě byste byl povinen k úhradě závazků vzniklých na základě smlouvy, tedy i Vámi uvedených poplatků. Naopak jestliže došlo k uzavření smlouvy mimo obchodní prostory např. na chodbě v supermarketu, tak by Vámi zaslané odstoupení od smlouvy bylo platné a úvěrová společnost by Vám v takovém případě neměla účtovat žádné poplatky. Neměl byste být tedy povinen hradit poplatek za vedení účtu ani žádnou částku za pojištění.

Zpět do Ostatní