Bydlení: Odstranění tapet v nájemním bytu

Pronajatý byt

Dobrý den. Nájemníci si nalepili tapety na zeď když jsem je požádala aby ty tapety sundali a daly to do původního stavu tak mi řekla že je to běžné opotřebení bytu.Je to tak nebo mohu trvat na odstranění a aby byla zeď v průvodním stavu.Děkuji Burdová

Vážená paní Burdová,

zde záleží na tom, jestli se jedná o podstatnou změnu nájemního bytu. Dle našeho názoru se o takovouto změnu jedná. Jakožto majitelka máte právo na to, abyste byla o jakékoliv větší rekonstrukci informována a k této dala písemný souhlas. V opačném případě máte nárok požadovat okamžité navrácení do původního stavu.

S pozdravem, Vaše nároky

Zpět do Bydlení