Pracovněprávní nároky: Odstupné při končení zaměstnavatele a pracovní úraz

Nárok na odstupné Odstupné Pracovní úraz

Dobrý den, je to přesně rok co jsem v pracovním poměru u jedné firmy, ale právě jsem se dozvěděl že firma bude končit. Je možné, že mi ještě dají doporučení a přeřadí mě do jiné firmy, ale pokud ne, budu mít nárok na odstupné? A v jaké výši? Háček je v tom, že se mi minulý rok stal vážný pracovní úraz, kvůli kterému mám trvalé následky, dostal jsem 40 tisíc bolestného, a byl jsem na nemocenské 4 měsíce. Někde jsem právě četl, že v případě pracovního úrazu, jsou nároky na odstupné až 12x průměrný plat, tak jak to tedy je v mém případě? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zde je rozdíl, zda výpověď ze strany zaměstnavatele dostanete z důvodu ukončení zaměstnavatele nebo proto, že kvůli pracovnímu úrazu již práci nemůžete dále vykonávat. Z Vašeho popisu nám však vyplývá, že k ukončení pracovního poměru dochází kvůli ukončení zaměstnavatele. V takovém případě máte nárok na odstupné dle odpracovaných lety, tedy od 1 do 3 průměrných měsíčních platů.

Pokud však máte po pracovním úrazu trvalé následky, měl byste být odškodněn i za trvalé následky.

Pokud byste chtěla odškodnění za trvalé následky řešit, nebo by Vám nebylo proplaceno odstupné, určitě se na nás můžete obrátit. Stačí zadat případ zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad