Pracovněprávní nároky: Odstupné při okamžité výpovědi ze zdravotních důvodů

Odstupné Okamžitá výpověď

Dobrý den mám dotaz byla jsem v práci. neschopnosti dva měsíce a vrátila se zpátky i když můj stav je pořád špatný od mé obv. lékařky jsem do práce donesla papír že nesmim zvedat více jak tři kila a to je u nás v práci málo takže mě poslali k jejich lékařce která do posudku napsala že nadále nemohu vykonávat svou práci. pozici jinou mi nenabídli když dám okamžitou výpověď ze zdravotních důvodů mám nárok na dvouměsíční průměrný plat je to pravda děkuji za odpověď

Dobrý den,

jeden z důvodů, kdy zaměstnanec může zrušit pracovní poměr okamžitě, je za situace, kdy podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce. Zaměstnanci, který okamžitě zrušil pracovní poměr, přísluší od zaměstnavatele náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku za dobu, která odpovídá délce výpovědní doby.

S pozdravem Vaše nároky.cz