Pracovněprávní nároky: Odstupné při plné invaliditě

Nárok na odstupné

Dobrý den,pracuji v jedné nejmenované firmě už 22.let.V posledních letech jsem byl postupně uznán invalidním 1.2,a posléze 3.stupňem invalidity.Byl jsem zaměstnán u firmy,jako klempíř izolatér a můj zaměstnavatel mi,na základu invalidity 1.stupně,změnil pracovní smlouvu dodatkem o změnu pracovního zařazení,na...klempíř,klempířská výroba na dílně.V posledních dvou letech tento dodatek soustavně porušoval tím,že mě přeřazoval na jiné práce,fyzicky náročné,které neodpovídali mé invaliditě.Na základu těchto událostí jsem si zažádal o plný invalidní důchod a ten mi byl,v dubnu letošního roku přiznán.Tak jsem se chtěl zeptat,nebo poradit,zdali mám a nebo nemám nárok na odstupné a za jakých podmínek výpovědi.Děkuji za vaši radu a odpověď.Pěkný den

Dobrý den,

nárok na odstupné máte, pokud je Vaše invalidita způsobena pracovním úrazem či nemocí z povolání a pokud Váš pracovní poměr byl ukončen výpovědí danou zaměstnavatelem nebo dohodou z tohoto důvodu.

S pozdravem,

Vašenároky.cz