Pracovněprávní nároky: Odstupné při propuštění ze zdravotních důvodů

Nárok na odstupné

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na manžela.Vloni ho propustily ze zdravotních duvodu s dohodou a nedostal žádné odstupné,jestli měl nárok na odstupné nebo ne.Děkuji

Dobrý den,

ve Vašem případě záleží, co máte na mysli výše zmíněnými zdravotními důvody. Pokud podle lékařského posudku není schopen nadále vykonávat svou práci přísluší mu odstupné ve výši nejméně 12tinásobku průměrného výdělku. Avšak je zde více okolností, které je nutno brát v potaz. Pokud máte zájem o detailnější odpověď, zadejte případ na naše webové stránky s podrobným vysvětlením a podklady.