Pracovněprávní nároky: Odstupné při výpovědi po návratu z nemocenské

Nárok na odstupné

DOBRÝ DEN, BUDU VÁM VDĚČNA ZA RADU TÝKAJÍCÍ SE VÝPOVĚDI Z NADBYTEČNOSTI ZE STRANY ZAMĚSTNAVATELE,KTERÁ MI BYLA PŘEDLOŽENA 31.5.2016 K JEJÍŽ REALIZACI ( PODEPSÁNÍ NEDOŠLO Z DŮVODU MÉHO PSYCHICKÉHO ZHROUCENÍ ),ČILI NYNÍ SE NACHÁZÍM V DLOUHODOBÉ NESCHOPNOSTI. MŮJ PROBLÉM SPOČÍVÁ V TOM,ŽE MŮJ ZDRAVOTNÍ STAV PATRNĚ VYÚSTÍ ID A MÁM OBAVY ,ZDA PŘI OPĚTOVNÉM NÁSTUPU DO ZAMĚSTNÁNÍ PO UKONČENÍ PN,KTERÁ MI BUDE JIŽ POMALU KONČIT ( max. 365 dní,či podpůrčí doba),ale stejně skončí.....nepřijdu o odstupné,které by mělo činit 3 měs.. Jedná se mi o přechod z PN zpět do "prac.procesu",kdy mi samozřejmě bude výpověď předložena opakovaně. Mohu žádat o ID JIŽ V DOBĚ TRVÁNÍ PN,NEBO AŽ PO PODEPSÁNÍ VÝPOVĚDI A PŘEVZETÍ ODSTUPNÉHO ? DĚKUJI HANA

Dobrý den,

ještě před podáním žádosti o invalidní důchod doporučuji navštívit důchodové oddělení okresní správy sociálního zabezpečení, kde Vám po nahlédnutí do dokumentace poradí, jaké dokumenty budete k žádosti potřebovat. Zažádat si o ID můžete i za trvání pracovní neschopnosti.

Pokud Vám bude opět předložena výpověď pro nadbytečnost, nebo z důvodu nevyhovujícího zdravotního stavu plynoucího z výkonu zaměstnání, budete mít samozřejmě nárok na odstupné.