Pracovněprávní nároky: Odstupné při výpovědi pro pracovní úraz

Nárok na odstupné

po pracovním urazu mám problemy kvuli ním dávám vypověd ze zd. mám nárok na odstupné

Vážená paní,

jestliže dáváte výpověď jakožto zaměstnanec, tak nárok na odstupné nemáte. Pokud nejste schopen z důvodu pracovního úrazu dále vykonávat práci na stávající pozici, je třeba nechat si to potvrdit u závodního lékaře. Zaměstnavatel pak bude mít povinnost Vás převést na jinou adekvátní pozici, pokud takovou pozici nemá, bude vám muset dát výpověď a vyplatit odstupné.

S pozdravem Vaše nároky.cz