Pracovněprávní nároky: Odstupné při výpovědi ze strany zaměstnance

Nárok na odstupné

Dobrý den, pokud jsem pracovala doteď jako cukrářka a firma uz cukráře nepotřebuje a chce me pouze do kuchyně, ale ja chci dělat pouze cukrarinu, ve které jsem vyucena. Nechce mi dat výpověď a čeká, ze výpověď dam ja. Ale to pak nemám nárok na odstupné, ne? Prosím o radu.

Vážená paní,

Ano, na odstupné máte skutečně nárok pouze v případě, že je Vám výpověď dána zaměstnavatelem. Ve Vašem případě bych radil ukončení prac. poměru dohodou s tím, že naleznete se zaměstnavatelem kompromisní řešení.