Pracovněprávní nároky: Odstupné při zániku firmy z organizačních důvodů

Nárok na odstupné

Dobrý den,chci se zeptat na výši odstupného,pokud firma zanikla z organizačních důvodú,kde jsem byl zaměstnán 27let?Děkuji za odpověď.Tomáš Vorel

Dobrý den, jestliže jste dostal výpověď pro nadbytečnost, protože společnost nebo její část zanikla, náleží Vám odstupné ve výši jednoho až tří měsíčních platí, záleží na tom, jak dlouho jste ve společnosti pracoval

Do 12ti měsíců – 1 plat

12 – 24 měsíců – 2 platy

Více než 24 měsíců – 3 platy

Pokud Vám bývalý zaměstnavatel odmítá odstupné vyplatit, můžete se obrátit na naši společnost, která Vám pomůže odstupné od zaměstnavatele získat. U nás za právníka neplatíte. Případ k posouzení zdarma můžete zde https://www.vasenaroky.cz/pracovnepravni-naroky/narok-na-odstupne