Pracovněprávní nároky: Odstupné při změně firmy

Nárok na odstupné

Dobry den mam dotaz jestli mam narok na odstupne pokud naše firma konci zakázku a přebíra ji nova firma.mame dostat výpověď s tim že bude možnost pracovat u nové firmy na stejné pozici.prý se to nazývá plynuly přechod a na odstupné nemáme nárok.dekuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud skutečně dochází k přechodu práv a povinností z Vašeho zaměstnavatele na zaměstnavatele nového a Vy máte možnost nadále setrvat jako zaměstnanec nového zaměstnavatele, máte nárok na odstupné pouze, pokud do dvou měsíců od tohoto přechodu rozvážete pracovní poměr výpovědí či dohodou a soud určí, že k rozvázání pracovního poměru došlo z důvodu podstatného zhoršení pracovních podmínek v souvislosti s přechodem práv a povinností z pracovněprávních vztahů.