Pracovněprávní nároky: Odstupné při zrušení pracoviště

Ukončení pracovního poměru

dobry den chtěla bych se zeptat mam smlouvu na dobu neurčitou. Zamestnavatel mi oznamil ze od 1.3.2017 se zavira provozovna ve které pracuji tudíž nemam zadnou vypovedni lhutu chtěla bych se zeptat jak mam postupovat a na jake odstupne mam nárok když nebude dodrzene vypovedni lhuta dekuji

Dobrý den,

nejlepším řešením pro ukončení Vašeho pracovního poměru pro Vás bude výpověď ze strany zaměstnavatelem z důvodů stanovených v § 52 písm. a) až c) zákoníku práce, nebo dohoda se o skončení pracovního poměru ze stejných důvodů. Při těchto možnostech Vám náleží nárok na odstupné dle odpracované doby za podmínek v § 67 odst. 1 zákoníku práce.