Pracovněprávní nároky: Odstupné u výpovědi

Odstupné

Dobry den,pracuji jako ridic internetoveho rozvozu zakaznikum v Tescu.V soucasne dobe jsem uz 4ty mesic na nemocenske s bolestmi zad(byl jsem odvezen zachrankou do nemocnice).Lekar nedoporucuje dalsi setrvani na dane pozici(noseni nakupu do pater bez vytahu.Proto bych chtel podat vypoved ze zdravotnich duvodu,mam v tomto pripade narok na odstupne a jak bych mel postupovat? Dekuji Schmiller

Vážený p. Schmillere,

v případě výpovědi dané zaměstnancem tomuto nevzniká nárok na odstupné. Tento nárok vzniká pouze v případech, kdy je výpověď dána zaměstnavatelem z důvodu zrušení nebo přestěhování zaměstnavatele, nadbytečnosti zaměstnance a při ukončení pracovního poměru z důvodu pracovního úrazu nebo nemoci z povolání, pro kterou již zaměstnance nemůže práci konat. V případě, že se jedná o zranění, které jste si přivodil sám a nejste kvůli němu schopen dále pokračovat v práci, nárok na odstupné Vám nenáleží.