Stát: Odvody z odměny pěstouna

Pěstounská péče

Dobrý den. Jsem pěstounka, 6.6. bude mít pěstounek 4 roky a já bych se měla vrátit zpět do zaměstnání. Jenže nemám pro něj hlídání, do předškolního zařízení půjde až od 1.9. Se zaměstnavatelem jsem se domluvila na neplaceném volnu po dobu, než nastoupím zpět do zaměstnání. Jenže... z odměny pěstouna mi strhávají odvody a pokud budu na neplaceném volnu, budu muset platit taktéž odvody státu? Nebo mi v práci dají neplacené volno s právním nárokem, kde nejsou žádné odvody? Mám tuto skutečnost řešit se zaměstnavatelem a zároveň se obrátit na Ú.P. který mi vyplácí tyto dávky? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jelikož se odvody vypočítávají jako procentní částka ze mzdy (či platu nebo odměny z dohody) za Vaši práci, neměly by Vám v době sjednaného neplaceného volna být žádné strhávány. Odvody z odměny pěstouna Vám ale budou strhávány vždy v době, kdy ji budete pobírat.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát