Pojištění automobilu: Odvolání proti stanovené výše škody

Plnění pojišťovnou

Dobrý den, paní nezajistila vozidlo a po opuštění toto sjelo přes plot do naší zahrady a vjelo nám do skleníku který byl zničený vč. konstrukce. Jelikož je to polykarbonátový skleník s hliníkovou konstruci stál a pořád stojí 22.tis. Jenom záruka je na něho 15let. Pojišťovna nám přiznala náhradu škody za skleník pouze ze 2/3 z důvodu, že je 9let starý a životnost je 30let. A za zničení 7m plotu - r.v 2013 ( museli jsme ovšem měnit celé pletivo, protože bylo z Německa a nedováží se) 2ks sloupků nám byla přiznána náhrada 4,3tis. Což mi nepřijde adekvátní, když si vezmu kolik nás stál materiál a kolik hodin práce jsme na tom udělali. Je nějaká možnost se proti tomu odvolat, já jsem si škodu neuděla a po novém skleníku netoužila ten původní byl v perfektním stavu. Argumentují, že by nám vzniklo obohacení. Můžu případně žádat doplacení ze své pojistky nemovitosti do plné ceny? Děkuji za odpověď Pořízková

Vážená paní Pořízková,

Je pravdou, že pojišťovny při určování vzniklé škody opravdu počítají se stářím věci, a tedy určitým opotřebením. Většinou pak nastane situace, kdy dostanete kompenzaci nižší, než byla pořizovací cena poškozené věci. Jestliže se Vám plnění zdá neadekvátní, můžete se samozřejmě odvolat a žádat přezkoumání celé věci pojišťovnou, případně nám můžete zadat případ, který posoudí spolupracující právníci. K Vaší pojistce nemovitosti se nemůžeme bohužel erudovaně vyjádřil, jelikož neznáme detaily Vaší pojistné smlouvy a pojistných podmínek.

S pozdravem Vaše nároky.cz