Pojišťovny: Odvolání proti výši pojistného plnění

Krácení pojistného plnění

Dobrý den, zajímalo by mě do kdy se lze odvolat proti výši pojistného plnění u úrazové pojistky??? Byla mi dnes na účet připsána neadekvátní částka podle tabulek pojišťovny. Jsem v zahraničí a za 3 týdny se vracím zpět do ČR kde mohu tuto věc řešit formou odvolacího dopisu atd.. Velice děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud promeškáte odvolání, které Vám poskytuje pojišťovna, nemá to žádný vliv na oprávněnost Vašeho nároku.

Pro vás je důležitá především lhůta promlčecí, která činí tři roky ode dne vyplacení pojistného plnění. V této době můžete kdykoliv uplatnit svůj nárok u pojišťovny, popřípadě u soudu, pokud nesouhlasíte s výší pojistného plnění.