Pracovněprávní nároky: Okamžitá výpověď při nevyplacené mzdě

Okamžitá výpověď Nevyplacená mzda

Dobrý den, za duben jsem již nedostal mzdu, což zaměstnavatel avizoval a od května jsem proto dostal překážku v práci. Pokud dám okamžitou výpověď na konci června, mám nárok na plnou mzdu za duben, květen i červen? Nebo jen za duben a ostatní měsíce průměr? Děkuji.

Dobrý den,

pokud byla překážka v práci na straně zaměstnavatele, pak byste měl dostat celou výši mzdy, jakou máte stanovenou ve smlouvě. Okamžitou výpověď pro nevyplacení mzdy můžete podat, pokud Vám zaměstnavatel nevyplatil mzdu ani 15 dní po její splatnosti. Pokud Vám tedy nebyla vyplacena mzda v dubnu, okamžitou výpověď pro nevyplacení mzdy můžete podat 16. června.

V případě, že by Vám zaměstnavatel odmítal mzdu vyplatit, určitě se na nás můžete obrátit. Stačí zadat případ zde https://www.vasenaroky.cz/zadat-pripad

S pozdravem Vaše nároky.cz