Pracovněprávní nároky: Okamžitá výpověď pro nemoc

Ukončení pracovního poměru

Dobry den chtěla bych dat vypověd okamžitou od14.2 marodim kde my zjistily crohnovou chorobu pracuji jako pomocna sila v kuchyni kde je fyzicka zatěž u teto nemoci nedoporučuji fyzicky zatěžovat jak postupovat

Vážená paní,

zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit, jestliže podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce.