Pracovněprávní nároky: Okamžitá výpověď pro neplacení mzdy

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den jak mám postupovat když zaměstnavatel nám neplatí mzdu včas a je po splatnosti už 20dni.Můžem dát výpověd. Děkuji za informaci Beránek

Dobrý den, okamžitou výpověď pro neplacení mzdy můžete podat v případě, že Vám Váš zaměstnavatel nesplatil mzdu do 15 dní od zákonem uvedené lhůty splatnosti, což je vždy poslední den v následujícím měsíci od vykonané práce.

Uvedeme na příkladu: Jestliže jste odpracoval práci v červnu, lhůta splatnosti dle zákona je v poslední den v červenci a vy můžete okamžitou výpověď podat až 16. srpna, pokud Vám do té doby zaměstnavatel nezaplatí. Není zde důležité, kdy výplatu od zaměstnavatele pravidelně dostáváte, ale 15 dní se počítá vždy až od posledního dne v měsíci.