Pracovněprávní nároky: Okamžitá výpověď ze strany zaměstnance v neschopence

Ukončení pracovního poměru Dovolená

Dobrý den. Od února 2018 jsem na neschopence. Jsem po operaci a mám nějaké komplikace. I přesto jsem chtěla nastoupit v červenci do práce. V srpnu mám dlouhodobě (od ledna) hlášením dovolenou. Zaměstnavatel mi ji chce zrušit kvůli neschopnosti. Může tak učinit? Kdybych chtěla dát okamžitou výpověď jak mám postupovat. Mám smlouvou na dobu neurčitou. Děkuji Švecová

Dobrý den,

okamžité zrušení pracovního poměru můžete dát pouze v určitých případech (například kvůli nevyplacení mzdy). Pokud se však nic takového neději, můžete podat výpověď klasickou, k té se však váže výpovědní lhůta, která je dle zákona dva měsíce.

Ohledně dovolené to je sporné, zaměstnavatel může termín dovolené v určitých situacích zaměstnanci nařídit, neměl by však tak činit bezúčelně.

S pozdravem Vaše nároky.cz