Pracovněprávní nároky: Okamžité ukončení pracovního poměru

Ukončení pracovního poměru

Chci ukončit PP okamžitou výpovědí ze strany zaměstnance, který začal dne 21.2.2018. Prosím mám dva dotazy. Stále se nemusí uvádět důvod výpovědi? Jestliže chci skončit dnes, napíši na výpověď dnešní datum jako den skončení? Děkuji. Levý Zdeněk

Dobrý den,

pokud byla sjednána zkušební doba (a ta stále běží), je možné z Vaší strany ukončit pracovní poměr zrušením ve zkušební době. Toto zrušení nemusí být odůvodněno a pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, pokud nestanovíte den pozdější.

Pokud už uplynula zkušební doba, případně nebyla sjednána, můžete podat výpověď, která nemusí být odůvodněna. V takovém případě ale začíná běžet výpovědní doba, po kterou jste povinen pro zaměstnavatele pracovat. Výpovědní doba je obecně dvouměsíční, může být však prodloužena smlouvou mezi Vámi a zaměstnavatelem.

S pozdravem,